Bugünkü
Takvim

"Kürtaj ve üremeyi olumsuz etkiler"

, kürtaj ve tartışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  • Güncel
  • 31.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.05.2012 12:03
ABONE OL
Bakandan kritik açıklama
, gündemin önemi maddelerinden biri olan kürtaj ve tartışmalarıyla ilgili gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ özetle şunları söyledi;

"Türk toplumu kürtaja karşı. Kadımlarımız da karşı.Bebeğin ağır problemi olacaksa, bu konu da tartışılabilir bir durum. Bu yasa ile ilgili olarak benim geçmişte geniş bir açıklamam var. Bizler bilimsel heyetlerle ve uzmanlarla değerlendireceğiz. Daha sonra bakanlar kuruluna götüreceğiz. Konuya toplum da karar verecek. Sezaryen konusu ise gereksiz durumlarda yapılacak bir durum değildir. Bir kadının rahmini yarıyorsunuz ve bebeği oradan çıkarıyorsunuz. Sezatyen ihtiyaç durumunda yapılmalıdır. Bunun dışında vatandaşımız asla bu yönteme itibar etmemelidir. Tam doğum esnasında bir aileye, ya da anneye bir takım korkular telkin ederseniz onu kabul ediyor. Dünya Sağlık Örgütü'nün yüzde 15'i geçmesin dediği sistem Türkiye'de yüzde 50 oranında yapılıyor. Bugün ülkemizde her ailenin bir hekimi var. Tekrar söylüyorum Türkiye'de kürtaj konusu 12 Eylül'den sonra, yani darbeden sonra bir oldu-bittiye getirilmiştir. Sayın Başbakanımız da, ben de yaşam hakkını e kadının seçim hakkını savunuyoruz. Kürtajın ve sezaryenin kadının doğurganlığını olumsuz etkilediğini biliyorum. Türkiye'nin genç bir nüfusa da sahip olması lazım. Bugün kürtajın koşulsuz serbest olduğu bir çok batılı ülke yaşlanan nüfusuyla büyük bir sıkıntı içerisinde. Biz henüz bir karar almış değiliz. Şu anda kürtaj 10. haftaya kadar koşulsuz olarak serbesttir.

kalan karakter 1000

SANKİ GÜNDEM DEĞİŞİYOR GİBİ SANKİ GÜNDEM DEĞİŞİYOR GİBİ

Evet evet, THY grevi ve işten haksız çıkartılmalar, UEFA nın sözde TFF ye yazdığı idda edilen ama iki kurum tarafındanda yalanlanan mektuplar, Kürtaj, Sezeryan kamuoyu nezninde dikkat çekecek herkesi peşinden sürükleyecek ve ortaya atılmasıyla gündeme yerleşecek konular. Bakalım altından ne çıkacak, bu işin bu kadar büyütülüyor ve üst düzey siyasiler tarafından sıcak tutuluyor olması korkutuyor beni. Müthiş bir haber bekliyorum bunun altından, hemde gazı alınmış müthiş haber.

Sanırım bunların hepisi bir taktik ve şuan içinde kusursuz işliyor gibi, ailevi konuların, özelliklede kadın sağlığını ve tercihini ilgilendiren konuların sadece erkekler tarafından değerlendiriliyor olması, kadınların söz hakkı yokmuşcasına meclis içindekilerin bile sessizliğini koruması garip değilmi?

Umarım bu sadece tartışılan bir konudur ve başka bir şeylerin kamufilajı değildir. Şayet öyleyse sabaha yeni yeni kanunlarla uyanır elimizden alınmış bazı vatandaşlık haklarımızla vedalaşırız.

eeee tecrübe

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 31.05.2012 15:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.