Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.05.2012 02:25
ABONE OL

'Gay, ırkçı ve sorunluydu'

Norveç'te 77 kişiyi katleden 'in duruşması dün yapıldı. Duruşmaya tanık olarak çağırılan arkadaşları Breivik hakkında "Gay, ırkçı ve sorunlu birisiydi" yorumunu yaptılar.

'Gay, ırkçı ve sorunluydu'
Norveç'te 77 kişiyi öldürmekten yargılanan 'in bugün duruşmasına başlandı. Mahkemeye tanık olarak Breivik'in arkadaşlarının da çağırılmasına karar verildi. Mahkemede Anders Behring Breivik hakkında bildiklerini anlatan arkadaşları "Breivik eşcinseldi ve bu durum kendisini bunalıma sokuyordu. Birisi hem cinsel bir tercih yapıp hem de bu konuda nasıl bunalıma girebilir" yorumu yaptılar.

Saldırıdan bir süre önce bütün arkadaşlarıyla bağlarını koparttığı da ortaya çıkan Breivik, katliamdan kısa bir süre önce yeni tanıştığı kişilerle ateşli siyasi tartışmalara girmekten de çekinmemiş.

"Çok ciddi ve asosyal birisi" olarak da tanımlanan Anders Behring Breivik arkadaşlarının dediğine göre Aryan ırkı özelliklerine "daha" fazla sahip olabilmek için birkaç sene önce burnundan estetik ameliyatı da olmuş.

Genel olarak Anders Behring Breivik'in ruh sağlığının bozuk olduğu konusunda ortak bir karara varılmış durumda fakat yetkililer bu durumun böylesin bir katliamdan kurtulmasına asla yetmeyeceğini belirtiyor.

Anders Behring Breivik'in yargılanmasının haziran sonuna doğru tamamlanacağı düşünülüyor. Alacağı ceza konusundaysa Norveç yasaları gereği 21 yıl düşünülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.