Bugünkü
Takvim

Kör'düğün

'da feribottan inen araç hiçbir uyarı olmayan iskeleden denize uçtu. Nişanlı çocuklarına çeyiz götüren dünürlerin bulunduğu arabadan sağ çıkan olmadı

ABONE OL
Kör'düğün
Bir ay sonra evlenecek çocuklarının çeyizlerini götüren dünürler boğularak hayatlarını kaybetti. Dramatik önceki saat 04.00 sıralarında ı'nda yaşandı. Eriş ve Gülhan aileleri İzmir'den Kırklareli'ne gidiyordu. Uzman çavuş olan 'ın (26) tayini Kırklareli'ne çıkınca iki aile çeyiz taşıyordu. Mustafa ve nişanlısı (25) bir kamyonla yola çıkmışlardı. Selvi'nin anne ve babası Vecdet (53) ile eşi 'in (49) aracında ise Mustafa'nın anne ve babası Ahmet (51) ile Zeynep Gülhan (45) da bulunuyordu.

BUNUN ADI CİNAYET
Düğün hazırlığı yapan iki aile arabalı vapurla 'a geçti. Sabaha karşı Vecdet Eriş'in sürdüğü 41 E 7190 otomobil vapurdan ilk ayrılan araç oldu. Uyarı, işaret ya da görevli bulunmayan iskelede dümdüz giden otomobil, birkaç metre sonra denize düştü. Arkadaki kamyonda bulunan Selvi ve Mustafa dehşet içinde ailelerine yardım etmeye çalıştı. Hatta Mustafa denize atladı. Ama araca ulaşamadı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve kurtarma ekipleri çağrıldı. Ama anne ve babalar aracın içinde boğularak can vermişti. Mustafa ve Selvi ailelerinin cesetlerini görünce sinir krizleri geçirdi. 27 Haziran'da düğün yapmayı planladığı öğrenilen çift, tedavi altına alındı. Çiftin eşyalarını taşıyan kamyonun sürücüsü Mehmet Bingöl "Karanlık olduğu için bir şey göremedik. Yardım etmeye çalıştık ama başaramadık" derken bir görgü tanığı ise "Burada hiçbir önlem yok. Işıklandırma, görevli, işaret yok. Bunun adı cinayet." diye konuştu.


Abdullah YALÇIN
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.