Bugünkü
Takvim

En derin Mavi

İHH Başkanı Yıldırım'dan şok iddia: baskınını düzenleyenler arasında, İsrail'de askerlik yapan Türkiye vatandaşları da vardı...

ABONE OL
En derin Mavi
Akdeniz'de, 31 Mayıs 2010'da tarihin en kanlı saldırısı yaşandı. Filistin'e insani yardım götüren filo, İsrail duvarına çarptı. İsrailli askerlerin hedefinde ise gemisi vardı. Gemiyi basan İsrail timi, 9 Türk'ü öldürdü. İşte İsrail'e kapıları kapattıran bu olayda şok bir gelişme yaşandı. Saldırı anında gemide olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, gemiyi basan timin içinde, İsrail'de askerlik yapan Türkiye vatandaşlarının da bulunduğunu söyledi.

GÖRMÜŞLER
Yıldırım, şunları açıkladı: "Gemide saldırıya uğrayan arkadaşlarımız bu askerleri daha sonra İstanbul ve İzmir'de de görmüş. Ayrıca gemiyi basan askerler arasında başka ülkelerden de İsrail adına askerlik yapanlar olduğunu öğrendik."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.