Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.05.2012 Gazete
ABONE OL

Amanoff

'ndaki hain pusunun ayrıntılarına TAKVİM ulaştı. Buna göre 3 şehidimiz bir itiraf üzerine bölgede keşfe çıkmıştı. Saldırı da bu sırada yapıldı...

Amanoff
Türkiye geçtiğimiz hafta şehadet haberlerine ağladı. 'daki 'nda çıkan kanlı çatışmada olan 3 subayımız, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Binbaşı Erhan Dikmen, şehit Üsteğmen Aytaç Kaya ve şehit Teğmen Ahmet Tarım vatan toprağına emanet bırakılırken TAKVİM olayla ilgili önemli bilgilere ulaştı. Buna göre güvenlik güçleri 3 hafta önce teröristlerin telsiz trafiğini saptadı.

SIĞINAĞIN YERİNİ VERDİ
Gelişme üzerine Hatay İl Jandarma Komutanlığı ile Osmaniye Komando Taburu'ndan birlikler operasyon başlattı. 'Bahar temizliğine' çıkan ekipler operasyona devam ederken 'içerden' bir bilgiye ulaşıldı. Cezaevindeki terörist, kanlı örgütün bölgedeki en büyük sığınaklarından birinin yerini söyledi. İfadenin ulaştırılması üzerine Hatay İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Erhan Dikmen, Üsteğmen Aytaç Kaya ve Teğmen Ahmet Tarım'la birlikte bölgenin keşfine çıktı.

ARKADAN VURDULAR
Grup, ellerindeki haritalarla, sığınağın bulunduğu bölgeyi belirlemeye çalışacaktı. Ekip, Kocadüz Yaylası'na 25 kilometre kala araçtan inip açtıkları harita üzerinde 'lılara ait sığınağın yeri konusunda müzakere yapmaya başladı. İşte kanlı saldırı da bu sırada düzenlendi. Kaçak dövüşen kanlı örgüt, ekibe pusu kurdu. Saldırının bölgede bulunan "Davut", "Rüstem" ve "Rızgar" kod adlı PKK'lı hainler tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

SIRRIBERK ASLAN