Bugünkü
Takvim

" muhteşemdi"

  • Güncel
  • 20.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.05.2012 17:38
ABONE OL
'Uludere' açıklaması

Başbakan Tayyip Erdoğan Pakistan'a yolculuğu öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan, dünkü ile ilgili, "19 Mayıs kutlamaları ile ilgili düzenleme milletimizin beklentisiydi. Bu düzenlemeyi hazmedemeyenlerin yaptığı kutlamaların hacmi de ortadaydı. Tüm illerimizde yapılan renkli kutlamalar muhteşemdi. Milletimiz o çevrelere zaten en güzel cevabı verdi" dedi.

Başbakan Erdoğan, ABD'de yayımlanan Wall Street Journal gazetesinin, 'Uludere istihbaratı Amerika'dan başlıklı haberini bir kez daha yalanladı. Başbakan, konuyla ilgili "Bunların hepsi uydurma haberlerdir. Bizim gözcülerimiz vasıtasıyla bu adım atılmıştır. ABD'nin predatörlerinin 31 dakikalık bir süreci vardı. Bu da bizim tarafımızda değil, Irak tarafındaydı. Bu konuyla ilgili, özellikle Walll Street Journal'daki haberin, mevcut yönetimi yıpratmak adına yapıldığını altını çizerek belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.