Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 19.05.2012 19:36

Taksi ve dolmuşlarda yeni dönem

Taksi ve dolmuşlar tekerlekli sandalyeyi alabilecek tarzda değiştirilecek.

Taksi ve dolmuşlarda yeni dönem
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinin halkın bütün kesimini kucakladığını belirterek, "Dolmuşların da tekerlekli sandalyeyi alabilen tarzda olması üzerine arkadaşlarıma talimat verdim" dedi.

"Güzel Esenler Projesi"nin tanıtımında, konuşan Topbaş, tekerlekli sandalye kullanan bütün engellilerin rahat rahat ulaşım araçlarına binmelerini istediğini kaydetti.

Topbaş, minibüsçü esnafının da arabalarını yenilerken bu hususa dikkat etmesini istedi.

Artık bu tarzda araçların olduğunu ve bu araçların halka hizmet için kullanılması gerektiğini vurgulayan Topbaş, "Dolmuşların da tekerlekli sandalyeyi alabilen tarzda olması üzerine arkadaşlarıma talimat verdim. Taksiler de böyle olacak. Bu yönde bir çalışmamız var. New York'ta veya Londra'da özürlüler tekerlekli sandalyeyle taksiye binebiliyorlar. Niye benim şehrimde binemesin ki? Burada da rahatlıkla bir taksiyi çevirsin, binsin ve istediği yere gidebilsin. Bu niçin olmasın?" diye konuştu.

CHP'YE CAMİ ELEŞTİRİSİ
Kadir Topbaş, Cumhuriyet Halk Partisi'ni cami tartışması üzerinden eleştirerek, "Camiye karşı olmadıklarını söylüyorlar. Ama yanında da değilsiniz. Karşı olduğunuzu karşı oy kullanarak gösteriyorsunuz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.