Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 17.05.2012 10:22

Orduevlerindeki düğünlerde, başörtüsü ve sakal yasağı kaldırıldı

Girişlerde kılık ve kıyafeti düzenleyen yönetmelik değişti. "Sakallı, cübbeli ve türbanlı elbiseyle girilmez" ifadesi değişti.

TSK'dan tarihi karar!
Ordu evlerine giriş sırasındaki kılık ve kıyafetleri düzenleyen yönetmelik değiştirildi.. 'Sakallı, cübbeli ve türbanlı girilmez' ifadeleri değiştirildi..

Ordu Evleri, Askeri Gazinolar ve Sosyal Tesisler Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

SAKALLI CÜPPELİ SARIKLI TAKKELİ TÜRBANLI

Buna göre, yönetmelikte yer alan ve düğün yapacakların riayet edeceği hususların belirlendiği özel anlaşma şartlarına ilişkin ekinden ''Yaşının ilerlemesi nedeniyle dini inançlarına uygun olarak sade bir şekilde sakal bırakmış kişiler ile yaşlı annelerden yüzü açık olacak şekilde eşarplı olanların dışında; sakallı, cüppeli, sarıklı, takkeli, türbanlı vb. çağdaş olmayan kıyafetlerle gelenler, günlük sakal traşı olmamış ütüsüz ve kirli elbiselerle gelenler, yabancı uyruklu kişiler ordu evine giremezler'' ibaresi kaldırıldı.

Yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.