Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.05.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 16.05.2012 10:49

Fazıl Say ifade verdi!

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, dün Fazıl Say’ı ifade vermek üzere Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne çağırdı. Say da adliyeye gidip ifade verdi.

İslama hakaretten ifadesi alındı
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusunda Fazıl Say'ın internet paylaşım sitesi Twitter'daki kendisine ait sayfasında İslam inancına saldırı niteliğinde mesajlar yayınladığı iddia edilmişti.

Suç duyurusunda, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" ve "dini değerlere hakaret" olduğu savunuldu.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, dün Say'ı ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çağırdı.

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren Say'ın "Kimsenin dini değerlerine hakaret etmedim" dediği öğrenildi.

Say, Twitter hesabından da, "Dünyanın her yerinde müzikteki ifadeleri vermişliğimiz oldu, savcılıkta ilk kez 'ifade' verdik. Haliyle tatsız bir gün. Bu soruşturmada avukatlığımı yapan Ankara Barosu Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu'na ve Avukat Meltem Akyol'a teşekkür ederim" dedi.

kalan karakter 1000

cetin ramazanoglu cetin ramazanoglu

Bunların yalnız bu ülkede havları var,basın şişiriyor avrupada tm dünya öyle sinema,yiyatro,opera,bale izleip bunları şımartmıyor,onların daha güzel aktifeleri var..Daha çok spor,gezi,pc,tv ve oralardada oper,baede yok,faso fiso dandik dizilerde yok,trafik,yemek,poltik,spor,egitim,bilgilendiren,eğlendiren,eğiten yansız,düzgündürler.kimdir ki medyaa biri lazım ve kullanıyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2012 03:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.