Bugünkü
Takvim

kâbusu geri döndü

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi () hastalığı sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

  • Güncel
  • 15.05.2012 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.05.2012 23:13
ABONE OL
Kene kâbusu geri döndü
Vali Bektaş, İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binasının salonunda düzenlediği basın toplantısında, kaynaklı hastalığının ilde yeniden görülmeye başladığını kaydetti.

Söz konusu hastalığın uzun süredir Kastamonu'nun gündeminden düştüğünü ifade eden Bektaş, şöyle konuştu:

''Ancak maalesef bugün itibariyle 3 kaybımız var. Üç vatandaşımızı KKKA hastalığından kaybetmiş durumdayız. Epey de hastanede tedavi altına olan vatandaşımız var. Bir kısmı olumsuz teşhisle taburcu edildi, bir kısmı tedavi edilerek taburcu edildi. Bir kısmı da olumlu teşhisle hastanede yatıyor. Bu hastalığın kaynağı belli, doğadaki keneyle temastan kaynaklanıyor. Mevsim ilkbahar, vatandaşımız arazide. Dolayısıyla vatandaşımızın çok ciddi şekilde uyarılması gerekiyor. Herkesin korunma tedbirlerini alması gerekiyor. Keneyle temas sağlanmaması gerekiyor, o belli.''

Bektaş, daha çok vatandaşın sıkıntıya düşmemesi için herkesin çevresindeki insanları uyarması gerektiğini kaydetti.

Konuşmanın ardından, İl Sağlık Müdürü Dr. , KKKA hastalığıyla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Kent merkezinden (53), Azdavay ilçesinden Nigar Orman (48) ve İhsangazi ilçesinden Ayşe Ortaacar'ın (41) KKKA hastalığı teşhisiyle kaldırıldıkları Ankara Numune Hastanesi'nde birer gün arayla hayatlarını kaybettikleri bildirild

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.