Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.04.2012 00:00
  • Son Güncelleme: 21.04.2012 11:28

ler tarih oluyor

'da trafikte vatandaşa 'oh' dedirtecek yeni projeyi açıkladı.

Bakan açıkladı: Minibüsler...
, 'da ulaşım sistemlerinde yapılacak düzenlemeler doğrultusunda lerin otobüslere dönüştürüleceğini açıkladı.

"Minibüs esnafı mağdur edilmeyecek" diyen Şahin, bir saatte 20 bin kişiye kadar yolcu taşıyabilen "havaray" projesinin İstanbul için düşünüldüğünü de açıkladı.

Şahin, MHP İstanbul Milletvekili Durmuşali Torlak'ın soru önergesine verdiği yanıtta, minibüslerin ulaşım sistemine entegre edilmesi için yeni düzenlemeler yapıldığını belirtti.

Şahin, yolların fiziki durumu, hatların mesafesi, değişen kentsel yapı göz önüne alınarak minibüslerin kademeli olarak otobüslere dönüştürüleceği açıkladı. Türkiyede 3-4 kentin ulaşımla ilgili sorunları için "Ulaşım Ana Planı" çerçevesinde raylı sistem projelerinin geliştirildiğini belirten Şahin, şu bilgileri verdi:

"Havaray projeleri raylı sistem bütününde alt proje olarak tasarlanıyor. Ulaşım güzergâhlarında oluşan yolculuk talepleri doğrultusunda bu sistem düşünülüyor. Havaraylar bir saatte aynı yönde 20 bin yolcu taşıyabiliyor. Buna göre İstanbul'un çeşitli bölgelerinin yolculuk talepleri göz önüne alınarak projelendirme çalışmaları sürdürülüyor."

Samanyolu Haber

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

Allahaşkına kaldırın bu minübüsleri, özelliklede İstanbulda. korna çalmalar aniden direksiyon kırmalar ne ararsan var bunlarda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.04.2012 20:04
doğrucu doğrucu

TÜRKİYENİN HAVASINI VE EKONOMİSİNİ BATIRAN BİR CAANAVAR (insan taşımacılığı yapan MİNİBÜSLER)
SADECE İHTİYACI OLAN YERLERDE MUSADE EDİLSİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 21.04.2012 12:55
korkmaznur@gmail.com korkmaznur@gmail.com

Büyük şehirlerde kaldırılmalı Ankara da başta olmak üzere Güvenpark dolmuş durağı şehrin göbeği olması nedeniyle yetkililere duyurulur

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 21.04.2012 11:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.