;

Bugün kar yağacak mı?

Önceki gece başlayan ve dün 'u felç eden nın, bugünden itibaren tüm Marmara'yı etkisi altına alması bekleniyor. Kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklenen İstanbul'da, akşam saatlerinde kar yağışı şiddetli bir biçimde başlayacak. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece yarısından itibaren ise kar yağışı etkisini azaltacak ve cuma günü Marmara Bölgesini de İstanbul'u da terk edecek.

Bugün kar yağacak mı?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı bölgeleri ile sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusu, Giresun, Artvin ve Hopa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GRAFİKLİ ANLATIM İÇİN TIKLAYIN

Yağışların, akşam saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yoğun kar, gece saatlerinde İzmir, Aydın ile Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olacağı bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara ile Karadeniz kıyılarında orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak.

RÜZGAR: Marmara, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege kıyıları ve Orta Karadeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BU AKŞAMA DİKKAT!


'da çileye dönüşen , dün akşam saatlerinden itibaren etkisini yitirdi. Ancak kar, bu akşam kuvvetli bir biçimde geri dönecek. Yetkililer vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Meteoroloji'den alınan bilgilere göre kar yağışı yarın yerini sağanak yağışa bırakacak. Hava sıcaklıklarının hafta sonu ise 9-10 derece civarında olması bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Bolu çevrelerinde yoğun kar, gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Marmara ile Karadeniz kıyılarında orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARIISI: Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında güney, Orta Karadeniz Kıyıları ile Sinop çevrelerinde doğu ve güneydoğu, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Çanakkale, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Çanakkale, Bozcaada ve Gökçeada çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah bölge genelinde, gece saatlerinde Trakya ile Bilecik çevrelerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Kuzey ve Kıyı Ege'nin, öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Kütahya, gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin kıyı kesimlerinde sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra Güney Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde hafif, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde orta ve yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla bölgenin batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçelerinin, akşam saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Bolu ve Düzce, akşam saatlerinde Zonguldak çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, gece saatlerinde Bolu çevrelerinde kuvvetli kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde orta, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Giresun, Artvin ve Hopa çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde hafif ve yer yer orta, iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, doğu çok bulutlu, Van ve Hakkari ile sabah saatlerinde Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin doğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin genelinde eğiminin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  • 02 Şubat 2012, Perşembe 09:56

kalan karakter 1000

yusuf yusuf

keşke hakkari de kar olmasaydı kardan nefret ederim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2014 01:16
eda eda

İstanbul a keşke kar yağsada oynasak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.12.2013 19:10
arara arara

allahım izmire kar niye yamuyor yarın kar yamasını istiyorum inşallahda kar yaaarrr

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.03.2013 09:15
dilara dilara

izmire kar niye yamıyor allahım izmire

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.02.2013 16:48
umutcan umutcan

niye istanbula kar yağmıyo yağsada oynasak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.11.2014 11:43
yusuf   yusuf

keşke hakkaride kar olmasaydı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2014 01:15
bella bella

hava hep yamulu olsun ama kar yasın diye dilek diliyorum hani istanbul ankara bursa güneydoğu da kar yayıorda izmire kar niye yamıyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.02.2013 20:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.