Bugünkü
Takvim

Bakan Yılmaz'dan harekat açıklaması

İsmet Yılmaz, "Güvenlik güçlerimiz 'kara harekatı bu noktadan sonra gerekli' derlerse biz gerekeni yaparız" dedi.

  • Güncel
  • 29.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.09.2011 20:09
ABONE OL
Kara harekatı açıklaması
Bakan Yılmaz, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Niğde Tanıtım etkinliklerine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Son dönemlerde meydana gelen saldırılarına ilişkin sorular üzerine Yılmaz, vahşette sınır olmadığının en güzel örneğini Batman'daki olayın gösterdiğini ifade etti.

Terörün varabileceği hiçbir yerin bulunmadığını belirten Yılmaz, ''Bakın bir şeyler söylediler, bahane üreterek en azından meclise girmediler. Şimdi meclise giriyorlar mı? Meclise girmeden bir şey elde edilemeyeceğini gördüler'' diye konuştu.

İsmet Yılmaz, şöyle konuştu:

''Bilin ki, bu teröre başvuranlar da terörle hiçbir sonuç alınamayacağını kesinlikle göreceklerdir. Ama bu gösterdi ki Mehmet Akif'in Çanakkale Şehitleri şiirindeki bir tanımlaması var. Dolayısıyla da 'Vahşette tek, dilleri farklı, dinleri farklı, renkleri farklı' der. Ama tek şey denk; O da vahşetleri denk. Bu durum onların ne kadar bir vahşete bulaştığını gösterir.

'nin kararlılığı, zerre kadar sarsılmaz. Bu dönemdeki teröre karşı kararlılığımız devam ettiği sürece bunların alabileceği hiç bir şey yoktur. Sabretmemiz lazım. Terörle mücadele güçtür, zordur, uzun bir süreç işidir. Bir anda da olmaz. Ama inşallah milletimizin hem duasını hem de desteğini bekliyoruz.''

Bakan Yılmaz, bir gazetecinin kara harekatına ilişkin bir gelişmenin olup olmadığını sorması üzerine, ''Biliyorsunuz biz tezkerenin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin tezkereyi gönderdik, Bakanlar Kurulu kararıyla meclise sunuldu. Güvenlik güçlerimiz, 'kara harekatı bu noktadan sonra gerekli' derlerse biz gerekeni yaparız'' karşılığını verdi.

Bakan Yılmaz, gazetecilerin gündeme ilişkin diğer sorularını yanıtsız bıraktı.

kalan karakter 1000

hadi  madi hadi madi

imralının nufusu bir kişi eksilse, uğrunda kan döken caniler diyecekki demekki örgüt başı ölümsüz değilmiş kimin uğruna neyin mücadelesini veriyoruz ister istemez vicdanlarıyla muhasebe yapacaklar . idam geri getirilip infaz uygulandımı ortamın bundan daha kötü olacağını zannetmiyorum caninin biri çıkmış diyorki isterse elli kişi ölsün farketmez yeterki bir polis ölsün diyor bizde diyoruzki elli milyon öleceğine bir kişi ölsün bize hesap soracak devletlerde kendi geçmişlerini sorgulasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.09.2011 00:45
mustafa mustafa

siz daha halktan güvenoyumu bekliyorsunuz.miletimiz canının acısından yakında gelecek kendi işini kendi bitirecek.hala kara harekatı için bekliyorsunuz yakında kara harekatı olsa bile şehirleri eşkiyalar bastı karakollarımız basılıyor.hergün öğretmenlerimiz kaçırılıyormühendislerimiz ölüyor bence biz herşeye geç bile kaldık

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.09.2011 20:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.