Bugünkü
Takvim

Bir köyden 10'uncu şehit

  • Güncel
  • 25.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.09.2011 20:46
ABONE OL
Bir köyden 10'uncu şehit
Siirt'in nde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen er Recep Gök'ün amcası , "Vatan, millet sağ olsun. Recep, terörle mücadelede köyümüzün 10'uncu şehidi oldu" dedi.

Ankara- Şehit Gök'ün Beytüşşebap ilçesine bağlı Akçayol köyünde oturan ve aynı zamanda geçici köy koruculuğundan emekli olduğunu belirten amca Resul Gök, yaptığı açıklamada, kardeşi 'ün en son hain saldırıdan bir önce şehit Recep Gök ile telefonda konuştuğunu söyledi.

Yeğeninin şehit haberi ile yıkıldıklarını belirten Gök, şöyle konuştu: "Ben 10 ay önce geçici köy koruculuğundan emekli oldum. Şehidin babası Hüseyin Gök, halen korucu olarak terör örgütüne karşı görev yapıyor. Recep, kardeşimin 7 çocuğundan biriydi. Şuan kardeşim konuşacak durumda değil" dedi.

Aile olarak taziyeleri kabul ettiklerini belirten amca Gök, "Vatan ve millet sağ olsun. Biz Akçayol köyü olarak yıllardır teröristle mücadele ediyoruz. Recep, terörle mücadelede köyümüzün 10'uncu şehidi oldu. Şehidimiz için hazırlıkları yapıyoruz. Cenazeyi büyük olasılıkla yarın toprağa defnedeceğiz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.