Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 25.09.2011 23:48

Pervari saldırısında 4 gözaltı

Pervari saldırısında 4 gözaltı
Sabah saatlerinde ve çevresindeki köylerde inceleme başlatan , saldırı ile ilgili köylülerin ifadelerine başvurdu.

Çoğunlukla korucu olan köylüler, saldırıdan haberleri olmadığını, bir şey görmediklerini söylediler. Saldırı ile ilgili "teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları" şüphesi ile Belenoluk köyünden 4 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan, Belenoluk köyü karşısındaki tepede bulunan jandarma karakoluna baskın yapmayı planlayan terör örgütü mensuplarının, köy servislerini kullanarak köye girdikten sonra, karakollun çevresindeki evlere konuşlandığı ve iki ayrı tim halinde karakola sızmaya çalıştığı öğrenildi.

Uzun namlulu silahlarla ilk olarak nöbet kulübelerinde görevli askerlere ateş açıldığı, minibüs ile karakolun yakınına getirilen yaklaşık 15 teröristin karakola sızmaya çalıştığı sırada, askerlerin fark etmesi ile çatışma çıktı.

Daha sonra aynı minibüs tarafından ikinci bir grup daha getirildiği, bu grubun da karakola el bombaları attığı tespit edildi.

Dün gerçekleştirilen saldırıda 6 asker şehit olmuş, 11 asker yaralanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.