Bugünkü
Takvim

Yıldırım'ın kuzenine de "yakalama" kararı

Futboldaki "şike" soruşturması kapsamında 3 Temmuz gününden bu yana tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kuzeni Osman Yalçın hakkında yakalama kararı çıktı.

  • Güncel
  • 24.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.09.2011 17:06
ABONE OL
Yıldırım'a bir şok daha!
NATO ihaleleri almakla adından söz ettiren Makyal İnşaat'ın sahibi olan Osman Yalçın hakkında, "nitelikli dolandırıcılık" suçuyla yargılandığı dava kapsamında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmakta olan Osman Yalçın, hakkındaki dava süreci şöyle gelişti:

İddianameye göre, Er-ka ve Makyal İnşaat ortaklık yaparak Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nde yaşayan Amerikalılar için 100 adet dubleks villa ihalesini aldı. 2006 yılındaki ihaleden sonra ortak firmalar işe başladı. Bir süre yolunda giden ve 33 milyon doları bulan işin yüzde 84'ü tamamlandı. Ancak ortaklık ilişkileri bozulmaya başlayınca ihaleyi veren Amerikan kuruluşu sözleşmeyi feshetti, işi başka bir müteahhite devretti.

Bunun üzerine Er-ka İnşaat, ortağı tarafından dolandırıldığını, hesaplarla oynandığını, sahte belge düzenlendiğini, hesapların kaçırıldığını, milyonlarca dolarlık zarara uğratıldığını belirtip mahkemeye başvurdu.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi devam eden dava halen devam ederken 6 duruşmaya katılmayan Osman Yalçın hakkında İstanbul Üsküdar 1. Ağır Ceza Mahkemesi kanalıyla 14 Eylül 2011 tarihinde yakalama kararı çıktı. Mahkeme kararına göre, ünlü iş adamı görüldüğü yerde yakalanacak.

Osman Yalçın, Ünlü Fortune Dergisi'nce dünyanın en zengin 749. kişisi, Türkiye'nin de 22. zengin kişisi olarak gösterildi. Osman Yalçın ile birlikte 15 kişinin yargılandığı "Nitelikli dolandırıcılık, suça iştirak, güveni kötüye kullanma, özel belgede sahtecilik ve tehdit" davası Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde halen devam ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.