Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.09.2011 17:39
ABONE OL

Saldırıyı üstlendiler

Ankara Kızılay’da 3 kişinin ölümüne 34 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri adlı örgüt üstlendi.

Saldırıyı üstlendiler
Terör örgütüne yakın Fırat Haber Ajansı'na gönderilen 'TAK' imzalı elektronik postada, Ankara'da iki gün önce düzenlenen saldırının "bir başlangıç" olduğu tehdidi yer aldı. TAK, Eskişehir ve Antalya'daki saldırıları da üstlendi.

Açıklamada "Daha önce uyardığımız gibi artık örgüt olarak hiçbir hassasiyetimiz kalmamıştır. Her yer eylem sahası, her yer hedeftir. Özellikle Türkiye metropolleri temel savaş sahamız olacaktır. Ankara Kızılay'da bu eylemin düzenlenmesi bir başlangıçtır, bu tarz eylemlerin artık startı verilmiştir" denildi.

Örgüt, "Bundan sonra gelişecek olan savaşın ve insan kayıplarının tek sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bundan sonra kimse bizden, hassas yaklaşmamızı beklemesin. Savaş kararını alan AKP hükümetidir ve bunun Türkiye'de yaratacağı etkiye ve sonuçlarına katlanır" diyerek hükümeti tehdit etti.

kalan karakter 1000

KEMAL KEMAL

İDAM MUTLAKA GETİRİLMELİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır3
cevapla 22.09.2011 17:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.