Bugünkü
Takvim

'daki saldırıyı gerçekleştiren ODTÜ bombacısı çıktı

Kumrular Caddesi'nde 3 kişinin öldüğü saldırıyı gerçekleştiren kişinin ODTÜ bombacısı olduğu tespit edildi.

  • Güncel
  • 22.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.09.2011 09:53
ABONE OL
İşte Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren hain
Kumrular Caddesi'nde 3 kişinin öldüğü saldırıyı gerçekleştiren bombacının, 5 Temmuz 2011'de ODTÜ arazisi yakınından geçen askerî servis aracını hedef alan eylemi yapan kişiyle aynı olduğu sonucuna varıldı.

Dün akşam saatlerinde, nın gerçekleştiği yerdeki otopark görevlisi ve bir vatandaş, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldı. Bu kişilerin, saldırıyı gerçekleştiren şüpheliyi teşhis ettikleri öğrenildi.
Polis, Mobese kayıtlarından bombalı aracın sahte kimlikle galerinden satın alındığı 13 Eylül gününden eylemin gerçekleştirildiği 20 Eylül tarihine kadar geçen süredeki izini sürdü. Soruşturma sonucunda otomobil, Konya'nın Seydişehir ilçesinde Mobese kameraları tarafından görüntülendi.

Bu gelişme, bombanın Konya'dan Ankara'ya getirildiği ihtimalini güçlendirdi. Konya polisi de şehir merkezinde ve Seydişehir ilçesinde geniş çaplı araştırma başlattı. Bu arada emniyet güçleri, kimliği tespit edilen teröristin Ankara'dan Konya'ya kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor. Mobese ve güvenlik kamerası kayıtları, eylemin tek kişi tarafından yapıldığını da ortaya koydu. Kimliği gizli tutulan saldırgan, 5 Temmuz 2011 günü Eskişehir yoluna 74 metre kablo çekerek hazırladığı bomba düzeneğini askerî servis aracının geçişi sırasında patlatmasıyla tanınmıştı.

Salgırganın görüntüleri, bir alışveriş merkezinden eylemde kullandığı aküyü satın almasıyla ortaya çıkmıştı. Dört araçta hasara yol açan saldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Ankara Valisi Alaattin Yüksel, Kızılay'da meydana gelen patlamada kullanılan bombanın, ağırlaştırılmış, güçlendirilmiş TNT olduğunu açıkladı.

kalan karakter 1000

ALİ ALİ

İDAM İDAM İDAM ŞART BU OLAYLARIN BAŞKA TÜRLÜ ÖNÜNE GEÇEMEZSİNİZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.09.2011 17:38
BAYKAL BAYKAL

bulunduğu yerde başını kesecek kanun nerede.?.idam cezasını derhal geri getirelim..!!.UYUM ASALARI AVRUPA'NIN BİZİM İÇİMİZDEKİ EN BÜYÜK TRUVA ATIDIR..!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 22.09.2011 11:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.