Bugünkü
Takvim

nın nedeni TNT

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, başkentteki patlayan bombanın ''üzerinde çalışılmış ve güçlendirilmiş TNT'' olduğunun anlaşıldığını bildirdi.

  • Güncel
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 21:24
ABONE OL
Patlamanın nedeni belli oldu
, Ankara Kumrular Sokak'ta dün meydana gelen da hayatını kaybeden Durdane Beyhan'ın cenaze namazının ardından, patlamayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yüksel, Patlamada 3'ü ağır olmak üzere 34 vatandaşın yaralandığını, yaralılardan 12'sinin Ankara'daki hastanelerde tedavilerinin sürdüğünü, diğerlerinin taburcu edildiğini söyledi.

Olayla ilgili bütün gelişmeleri yakından takip etiklerini vurgulayan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, dün gece tüm yetkili kurum ve kuruluşlarca patlamanın meydana geldiği bölgede yapılan çalışmalarla yolun trafiğe açıldığını belirtti.

Patlamanın olduğu Kumrular Sokak'taki Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda da eğitimin normale döndüğünü anlatan Vali Yüksel, şunları kaydetti: ''Ankara Emniyet Müdürlüğü, olabilecek tüm ihtimalleri değerlendiriyor. Tüm ihtimaller de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak bir terör eylemiyle muhatap olduğumuz anlaşılıyor. Emniyet Müdürlüğü, dünden beri çok seri çalışma yapıyor. Bütün taramalarımızı yapıyoruz. Olay üzerinde bütün taramalarımızı yeniden yapıyoruz. Üzerinde çok dikkatli çalışma yaptığımızı söylemek istiyorum.''

Artık ''sabrın ve sözün bittiği noktaya gelindiğini'' dile getiren Vali Yüksel, ''Terör ve terörün taraftarı olan kim varsa er ya da geç ama mutlaka bedellerini ödeyecektir'' ifadelerini kullandı.

Yüksel, bir gazetecinin bombanın niteliğine ilişkin sorusu üzerine de ''Emniyet de bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Bombanın, üzerinde çalışılmış, güçlendirilmiş bir TNT patlayıcı olduğu anlaşılmıştır'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.