Bugünkü
Takvim

Gül: Bana bir video geldi

Gül, Almanya'da kendisine refakat eden gazetecilerle bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

  • Güncel
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 09:35
ABONE OL
Gül: Bana bir video geldi
, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin 'inanılması zor' önemli gerçeklere ulaşıldığını söyledi. Gül, düşen helikopterin hafızası durumundaki beyninin ortadan kaldırıldığının raporuyla belgelendiğini vurguladı: "Bana video geldi. Baktım ki, birileri buzlarda cesetlerle ilgileniyor, birileri diğer taraftan vida söküyor."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Devlet Denetleme Kurulu'na (DDK) incelettiği eski BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun acı ölümüyle ilgili şoke edici gerçeklerin ortaya çıktığını söyledi. DDK'nın araştırmasının 'büyük açıkları ortaya koyduğunu' vurgulayan Gül, "Düşünebiliyor musunuz, Meclis'te bu mesele kapanmıştı. Ama düşen helikopterin beyni, yani her şeyi kaydeden o hafızası yok şimdi ortada. Keçiler gelip söküp götürmedi onu." yorumunda bulundu. Bu tespitin ardından kendisine 'Şunlar şunlar da var. Şu videoya da bak.' diye çok sayıda belge geldiğini söyleyen Gül, "Baktım ki bir taraftan birileri buzlarda cesetlerle ilgileniyor, birileri de diğer taraftan vidayı söküyor. Bunların hepsi çıktı ortaya. Daha bunun gibi insanın aklının almayacağı şeyler var orada." dedi.
Almanya temasları sırasında beraberindeki gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı, 'Kaza değil, cinayet diyebilir miyiz?' şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: "Onu savcı diyecek."

kalan karakter 1000

Eda Eda

Gerçeklerin ortaya çıkmasına gittikçe yaklaşılıyor .Muhsin yazıcıoglunu ortadan kaldırdılar İha ismail güneş bunların katilleri bulunucak ve en agır ceza verilsin bunlara .

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 21.09.2011 12:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.