Bugünkü
Takvim

Cumhurbaşkanı Gül: Silah bırakın

Almanya'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdulalh Gül'den çok önemli bir çağrı geldi.

  • Güncel
  • 21.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.09.2011 17:38
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Gül'den kritik çağrı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kamuoyunda ''eve dönüş yasası'' olarak bilinen Topluma Kazandırma Yasası'nı hatırlatarak, terör örgütü üyelerine, ''Silahlarını bıraksınlar, gelsinler, dönsünler ve aileleriyle buluşsunlar'' çağrısında bulundu.

Almanya'nın Stuttgart kentinde temaslarını izleyen gazetecilerle Le Meridien Otel'de sohbet toplantısı düzenleyen Gül, bir gazetecinin, daha önce çeşitli aflar çıkarıldığını belirterek, ''Acaba Abdullah Gül affı da olabilir mi'' sorusu üzerine, bu konuda geçerli bir yasa olduğunu hatırlattı.

Bir kişinin adam öldürmemesi ve silahını teslim etmesi halinde işlemlerinin yapıldığını ve ailesine teslim edildiğini söyleyen Gül, ''Bu şekilde gelip silahını bırakıp, yetkililere müracaat eden ve ailesine kavuşanlar var. Bunları her zaman söylüyoruz. Sanki hiç bu yollar yokmuş gibi davrananlar da var. Bunun için bilmeyenlere buradan tekrar seslenmek isterim; silahlarını bıraksınlar, dönsünler, gelsinler ve aileleriyle buluşsunlar'' dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.