Bugünkü
Takvim

Boğazı 2 gün kapatılacak

ve boğazlarından geçiş yapan gemilerin yoğunluğu ve bu nedenle yaşanabilecek kazaların yaratacağı risk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

  • Güncel
  • 19.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.09.2011 10:56
ABONE OL
İstanbul Boğazı 2 gün kapatılacak
Hürriyet'in haberine göre, olası bir kaza karşısında uygulanacak önlemler " Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı"nda ortaya konulacak.

28-29 Eylül tarihlerinde yapılacak tatbikat süresince, İstanbul Boğazı trafiğe kapatılacak. İstanbul Boğazı'ndan yılda 60 bin Boğazı'ndan da yılda 55 bin geminin geçtiğine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, İstanbul'daki tatbikat, acil durumlar için hazırlanan en kapsamlı tatbikat olacak.

Tatbikat kapsamında 'dan İtalya'ya giden Azerbaycan bandralı ham petrol yüklü 95 bin DWT'lik 250 metre boyunda M/T Avrasya tankeri, mevcut rotasında giden yolcu gemisi ile 41° 1'35.71"N 28°59'55.44"E koordinatlarında çarpışacak. Çarpışma sonrası petrol kirliliği de olacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.