Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.09.2011 14:23
ABONE OL

Gül'den 'ses kaydı' açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT ile terör örgütü arasında gerçekleştiği iddia edilen görüşmeye ilişkin ilk kez konuştu.

Gül'den 'ses kaydı' yorumu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT ile terör örgütü PKK arasında olduğu iddia edilen görüşmeye ilişkin, ''İstihbarat teşkilatımızın, Türkiye'nin en önemli meselesi olan böyle bir konuyla uğraşıyor olması, bunun içinde olmasından daha tabii bir şey olamaz'' dedi.

Gül, Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un davetlisi olarak Berlin'e gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Bir gazetecinin ''PKK ve MİT görüşmelerine ilişkin internetteki haberlerle ilgili neler düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül, ''Her devletin bu tür süreçlerle ilgili, görüşmelerle ilgili kurumu vardır. Bu da istihbarat teşkilatıdır. Dolayısıyla, İstihbarat teşkilatımızın, Türkiye'nin en önemli meselesi olan böyle bir konuyla uğraşıyor olması, bunun içinde olmasından daha tabii bir şey olamaz. Amaç, terörü bitirmektir. Terörü bitirmenin bütün yöntemleri bir strateji çerçevesi içerisinde yürütülür. İstihbarat teşkilatı da bu çerçevede üstüne düşeni yapar'' dedi.

kalan karakter 1000

gül gül

devlet terörü bitirmek için terörislerin sözcüleri ile görüşmenin başlaması için ilk şart teröristin silah bırakması lazım ama hainler hergün ana kuzularını şehit ederken onlarla degil görüşme aynı ortamda olmak bile..

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.09.2011 18:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.