Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 17.09.2011 16:24

'nda büyük operasyon

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında bulunan 'ndaki 'lıların etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Kato Dağı'nda büyük operasyon
Hava destekli operasyonda, Kato'nun stratejik noktalarına özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da askerler sevkedildi.

Kuzey Irak sınırının karşısında bulunan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki 'nda hareket halindeki bir grup 'lıyı tespit eden güvenlik güçleri geniş çaplı operasyon başlattı. Dün öğleden sonra başlayan ve halen süren operasyonlara bölgeye gelen Bolu Komando Tugay Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birlikler de destek veriyor. Sikorsky helikopterlerle Kato'nun Sedkar bölgesine komandolar indirildi. Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. Kato'ya karadan da asker sevkedildi.

Kato'da sayılarının 100'ü bulduğu tahmin edilen PKK'lıların geçiş güzergahlarını kesen güvenlik güçleri, derin vadileri ise termal kameralarla kontrol altına alıyor. Şu ana kadar sıcak bir temasın yaşanmadığı Kato Dağı'na çıkan yollarda ise jandarma ekipleri mayın taraması yapıyor.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.