Bugünkü
Takvim

'nın kaçırdığı isim serbest...

'nın serbest bıraktığı sağlık teknisyen: Sürekli yürüdük...

  • Güncel
  • 16.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.09.2011 14:26
ABONE OL
PKK'nın kaçırdığı isim serbest...
Terör örgütü tarafından 9 Temmuz'da 'ın Lice ilçesi Fis köyü yakınlarında kaçırılan sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz, dün serbest bırakıldı.

'ne götürülerek ifadesine başvurulan Uz, kaçırıldıktan sonra sürekli yürüdüklerini ve yer değiştirdiklerini söyledi. Gördüğü yerleri çok iyi bilmediğini dile getiren Uz, örgütün elinde bulunan askerlerin sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyü yakınlarında yol kesen teröristler tarafından astsubay Abdullah Söpçeler ve uzman çavuş Zihni Koç ile birlikte kaçırılan sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz (32) dün gece Diyarbakır'ın Lice ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasındaki bir yerde serbest bırakıldı. Sağlık teknisyenini yoldan çevirdikleri bir kamyona bindiren PKK'lılar, sürücüden Uz'u Diyarbakır'a götürmesini istedi. Diyarbakır'a gelen sağlık teknisyeni Uz, telefonla Aydın'ın Söke ilçesindeki ailesini arayarak serbest bırakıldığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Uz'un ifadesi alınıyor. Uz, kaçırıldıktan sonra sürekli yürüdüklerini ve sık sık yer değiştirdiklerini ifade ederek, operasyonların etkisinden bahsetti. Örgütün elinde bulunan diğer arkadaşlarının sağlık durumunun iyi olduğunu dile getiren Uz, Türkiye'de mi, yoksa Kuzey Irak'ta mı olduklarını bilmediğini, PKK'lıların kendilerinin yanında konuşmadığını söylediği öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.