Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.03.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.03.2011 12:32
ABONE OL

Kar cuma günü gidecek

Soğuk hava ve İstanbul'da etkili oluyor. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerinde etkisini arttırdı.

Kar cuma günü gidecek
CUMA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul'da etkisini sürdüren nın Cuma gününe kadar devam edeceği, hava sıcaklıklarının hafta sonu mevsim normallerine döneceği açıklandı. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bugün İstanbul genelinde aralıklı kar yağışının sürmesinin beklendiğini söyledi.

Rüzgarın, poyrazdan fırtına şeklinde estiğini belirten Yıldırım, fırtınanın hızının Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 66, Şile'de 67, Atatürk Havalimanı'nda 72, 'da da 108 kilometreyi bulduğunu ifade etti. Mustafa Yıldırım, poyraz fırtınasının perşembe günü etkisini kaybetmesinin beklendiğini anlattı.

Bugün İstanbul'da en düşük sıcaklığın Çatalca'da eksi 2, Florya, ve 'nde 1, Kartal'da 2 derece hissedildiğini söyleyen Yıldırım, gün içinde en yüksek sıcaklığın 3 derece civarında seyretmesinin beklendiğini belirtti. Yıldırım, bu gece il genelinde hava sıcaklığının 0 ile 1 derece civarında olmasının beklendiğini, yarın ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağının öngörüldüğünü kaydetti.

İl genelindeki kar yağışının yarın da aralıklarla devam etmesinin beklendiğini ifade eden Yıldırım, yağışların özellikle kentin Anadolu yakasında daha yoğun görüleceğini söyledi. Yıldırım, yağışlı havanın Cuma günü İstanbul'u terk edeceğini, hava sıcaklığının hafta sonu hissedilir derecede artarak mevsim normallerine döneceğini belirtti.