Bugünkü
Takvim

Yeni haftada nasıl olacak?

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

  • Güncel
  • 28.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.02.2011 09:51
ABONE OL
Yeni haftada hava nasıl olacak?
genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güney kesimlerde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BUZLANMA, DON OLAYI VE ÇIĞ UYARISI

Trakya ile yurdun doğu bölgelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde durumu şöyle olacak:

İSTANBUL: Çok bulutlu, Anadolu Yakası ile öğle saatlerinde il geneli hafif lu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.(5)

ANKARA: Çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ilçeleri (Şereflikoçhisar, Bala, Gölbaşı, Polatlı, Haymana), öğle saatlerinden sonra il geneli yağmurlu.(10)

İZMİR: Parçalı bulutlu.(13)

ANTALYA: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı.(16)

SAMSUN: Çok bulutlu ve yağmurlu.(9)

ERZURUM: Çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(2)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, Bilecik ile Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Muğla çevreleri, akşam saatlerine kadar İç Ege (Afyonkarahisar, Denizli, Uşak, Kütahya) yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur ve sağanak, Kütahya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar iç kesimleri yağmur, kıyıları sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, güney ve batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, Sivas ve Yozgat ile Eskişehir'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Samsun ve Ordu çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt ile Tokat, Çorum ve Amasya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde Çorum, Merzifon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, güney ve doğusu ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.