Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.02.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 23.02.2011 17:55

mağdurlarına geri dönüş yolu

Başbakan 'ın talimatıyla; ve 12 Mart mağdurlarına yargı yolu açılıyor.

12 Eylül mağdurlarına geri dönüş yolu
Düzenleme; TBMM Genel Kurulu'nda YAŞ kararlarına ilişkin tasarının görüşmeleri sırasında verilecek önergelerle eklenecek.

Hükümetin ve 'nin bur süredir üzerinde çalıştığı ve 2'li ve 3'lü kararnamelerle TSK'dan atılanların geri dönmesine ilişkin düzenlemeyi seçimlerden önce yasalaştırma kararı aldı.

DÜZENLEME YAŞ KARARLARINA İLİŞKİN TASARIYA EKLENECEK

TBMM Genel Kurulu'nda, Yüksek Askeri Şura kararlarına yargı yolu açan tasarıya verilecek bir önergeyle; 12 Mart 1971 ve 1980 darbelerinde TSK'dan atılanlara da yargı yolu açılacak.

Milli Savunma Bakanlığı yapılacak düzenleme ile ilgili bir çalışma başlattı. Son çalışma ile 12 Eylül mağdurlarının da YAŞ kararlarında mağdur olanlarla aynı haklara sahip olmaları öngörülüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.