Bugünkü
Takvim

Hava sıcaklığı düşüyor

Hafta sonunu yağışlı geçiren 'de hafta içi hava nasıl olacak?

  • Güncel
  • 21.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.02.2011 15:45
ABONE OL
Hava sıcaklığı düşüyor
Yapılan son değerlendirmelere göre; Maramara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz, Malatya dışında Doğu Anadolu'nun geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Çankırı, Çorum, Ordu, Tokat çevreleri ile yarın sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale, Denizli, Antalya ve Burdur çevreleri yağışlı diğer yerler parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Yağışların; Doğu Anadolu'nun doğusu ile Rize, Artvin ve Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlar, genellikle yağmur, Bolu, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Çorum ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur, Doğu Anadolu ise kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Bugün kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, yarın ise kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, Marmara'da ise zaman zaman orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Rize ve Hopa çevrelerinde yağmur, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kar şeklinde görülecek yağışların kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (başta çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar, su baskını, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, doğusu (Bursa'nın doğusu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile Denizli çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağmurlu olarak geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (salı) sabah saatlerinden itibaren Antalya ile Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Çankırı çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük çevreleri yağmur ve karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, bölgenin iç kesimleri ile Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Malatya dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; bölgenin batı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, doğusunda ise kar şeklinde olacak. Yağışların Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; Batman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.