Bugünkü
Takvim

Facebook akrabalığı

Daniel'in süt annesi hemşire Köse, küçük çocuğun ailesiyle Facebook'tan görüşüyor. İzlanda'dan gelen hediye paketi süt anneyi çok mutlu etti...

ABONE OL
Daniel’den mektup var
MUĞLA'da geçen ekim ayında meydana gelen trafik kazasında annesi ve babasını kaybeden Daniel bebekten haber geldi. Feci kazadan burnu bile kanamadan kurtulan bebeğe hastanede süt annelik yapan hemşire Selda Köse (32), bebeğin İzlanda'ya götürülmesinin ardından da aile ile bağlarını koparmadı. Selda hemşire, Daniel'e sahip çıkan dayısıyla Facebook'ta arkadaş olduklarını ve geçen ay İzlanda'dan bir hediye paketi aldığını, paketten bir biblo, mektup ve bir de aile resmi olduğunu söyledi. Mektupta tüm hastane personeline ve Selda hemşireye teşekkür eden dayı Gunnar Tryggvason ve eşi Uıfhildur Leifsdottir, Daniel'ı öz çocukları gibi büyütecekleri ve kendilerini anne ve baba olarak tanıtacaklarını belirttiler. Daniel gerçeği 16 yaşına geldiği zaman öğrenecek.

ANNE-BABA BİLECEK
Selda hemşire, ailenin mektup ve resim göndermesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Süt anne Selda Köse, mektubun içeriğinden çok etkilendiğini belirterek, "Mektupta Daniel'in dayısı ve yengesini kendi anne ve babası olarak bilerek büyüyeceği yazıyor. Dayı ile yengenin, onu kendi çocuklarından ayırmayacak olmaları beni çok mutlu etti. Dayısını babası, yengesini annesi olarak bilecek. Bu çok sevindirici bir haber" dedi.

EMRE İLE DANIEL
Küçük Daniel, kazadan sonra getirildiği hastanede hemşire Selda Köse tarafından emzirilmişti. Daniel, Köse'nin Emre ismindeki bebeğiyle birlikte oynamıştı. Selda Köse, İzlanda'da 16 yaşına gelen bir çocuk geleceğini kendisi belirliyor. O zaman geldiğinde buraya gelip oğlum Emre ile tanışmasını çok istiyorum. Önümüzdeki günlerde biz de Daniel'in ailesine bir hediye paketi göndermeyi düşünüyoruz" dedi.


Osman AKÇA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.