Bugünkü
Takvim

İstanbul'da 'Kürdistan' standı

Ayasofya Meydanı'nda düzenlenen İran Kültür Mirası ve Turizm Haftası Fuarı'nda açılan "Kürdistan" standı dikkat çekti.

  • Güncel
  • 17.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.02.2011 12:59
ABONE OL
İstanbul'da 'Kürdistan' standı
İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu, İran'ın kültür ve el sanatlarını tanıtmak ve iki ülke halklarını birbirine daha da yakınlaştırmak amacıyla Sultanahmet Meydanı'nda "İran Kültür Mirası ve Turizm Haftası Fuarı" düzenledi.

Ayasofya Meydanı'nda kurulan dev çadırda gerçekleştirilen fuarın açılışına İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hamid Bakai, İran'ın İstanbul Başkonsolosu Mahmut Haydari, İstanbul Turizm İl Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve çok sayıda davetli katıldı. Fuarda İran'ın çeşitli bölgelerini tanıtan stantlar yer alırken, "Kürdistan" adıyla kurulan stant dikkat çekti. Stantta duran geleneksel kıyafetli görevliler, ziyaretçilere bölgeyle ilgili bilgiler verdi. Fuarın sonunda çeşitli gösteriler yapıldı

kalan karakter 1000

Hüsamettin ŞENER Hüsamettin ŞENER

Fars, her devirde kürtlüğü bize karşı kullanmıştır. Kendi ırkımızdan olan insanları birbirine kırdırmak için.Aynı kalleşliği arapda defalarca kullanmıştır.Batılılarda bunlardan öğrendiler kullanmayı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.02.2011 17:33
DAĞ FARE DOĞURDU DAĞ FARE DOĞURDU

BİLGİNİZ OLSUN DİYE YAZIYORUM.İRAN, EYALETLERE AYRILMIŞ BİR DEVLETTİR. DEVLETİN İLK KURULUŞUNDA "KÜRDİSTAN" ADI ALTINDA BİR EYALETİ VAR. BÜTÜN RESMİ KAYITLARDA, YAZIŞMALARDA, İDARİ YAPILANDIRMA DA GÜNLÜK OLARAK " KÜRDİSTAN" KULLANILIR.TÜRKİYENİN GELİŞMESİ, İLERLEMESİ, EKONOMİK VE DİĞER SOSYAL OLGULARLA ZAMANIMIZI HARCAYACAĞIMIZA, BÖYLE BOŞ ŞEYLERLE ZAMAN KAYBETTİRMEK SURETİYLE, EMPERYALİSTLERE HİZMET DIŞINDA BİR ŞEY YAPILMIYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 17.02.2011 15:51
mehmet mehmet

"İran Kültür Mirası ve Turizm Haftası Fuarı" BU FUARDA AÇILAN kurdistan standına kim nasıl izin verir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 17.02.2011 13:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.