Bugünkü
Takvim

Şiddetli poyraz ulaşımı aksattı

  • Güncel
  • 29.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.01.2011 12:37
ABONE OL
Şiddetli poyraz ulaşımı aksattı
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, gece etkisini arttıran şiddetli poyraz fırtınası Marmara da Deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 37 yerli ve yabancı bandıralı Şilep ve tanker saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreye ulaşan Şiddetli poyraz yüzünden yollarına devam edemeyince rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirerek demirlediler.

Gemiler, geceyi tüm ışıklarını yakarak Şarköy'de demirli geçirdi.

Şiddetli Poyrazın sabah saatlerinde etkisini azaltmasının ardından 26 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker saat 08.45 sıralarında Şarköy'den demir alarak boğazlardan geçmek üzere rotalarına göre hareket ettiler. 11 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli bekliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.