Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.01.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 29.01.2011 10:19

Kar ve fırtına uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların, sabah saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Eskişehir, öğle saatlerinde Karaman, Aksaray, Niğde, Isparta ve Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Kar ve fırtına uyarısı
Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek olan yağışların, sabah saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Eskişehir, öğle saatlerinde Karaman, Aksaray, Niğde, Isparta ve Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/saat), Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege Kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Eskişehir, öğle saatlerinde Karaman, Aksaray, Niğde, Isparta ve Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'da kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/saat), Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), Güney Ege Kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Akdeniz'in kıyı kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiğinden, yaşanılabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde azalma, çamur şeklinde yağış) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; yağmur, Kırklareli, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esecek.

EGE: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, kıyılarda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda sağanak, Göller Yöresi ile bölgenin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Isparta ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'in kıyı kesimlerinde toz taşınımı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; Eskişehir, Karaman, Aksaray ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, Sinop ile akşam saatlerinden sonra Düzce ve Kastamonu çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun ve Ordu çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgede toz taşınımı bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.