Bugünkü
Takvim

Karne notlarını değiştirdiler!

Lisesinde, 'e-okul' sistemine usulsüz olarak girilerek, yaklaşık 90 öğrencinin karne notlarının değiştirildiği tespit edildi.

  • Güncel
  • 28.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.01.2011 14:32
ABONE OL
Karne notlarını değiştirdiler!
Bin 236 öğrencinin eğitim gördüğü Lisesinde, 2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının sona ermesinden önce karnelerin basımı sırasında, karne notlarının sisteme dışarıdan müdahale yoluyla usulsüz girilerek, değiştirildiği fark edildi.

Okul öğretmenlerinin, bazı öğrencilerin notlarındaki değişikliği fark etmesi üzerine yapılan ilk incelemede, yaklaşık 90 öğrencinin karne notunun değiştirildiği tespit edilerek, olay İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirildi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Manisa Vali Vekili Salih Gürhan, Kemal Pınar İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde, gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve müfettiş görevlendirildiğini ifade eden Gürhan, şunları kaydetti:

''Gereken neyse yapılacaktır. Sisteme nasıl girildiği konusunda henüz fazla bir bilgi yok. Müfettiş raporu olmadan, bir bilgi sahibi değiliz. Ancak olay doğru, e-sisteme girildiği ve not tahribatlarının yapıldığı doğru. Valilik olarak gerekli soruşturmayı açtık. Daha sonra konuyu sizlerle paylaşacağız. Yaklaşık 90 öğrencinin notlarında değişiklik yapıldığı konusunda tespitimiz var.''

Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necati Abalı da ''Şu an Manisa Lisesinde not değişikliği yapıldığı belirlenen 90 kişinin bulunduğu sınıflarda karne dağıtılmayacak'' dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.