Bugünkü
Takvim

Böyle dolandırıcı görülmedi

'de satan bir mağaza sahibi, yaklaşık 8 aydır tanıdığı bir şahıs tarafından 28 bin TL dolandırıldı. İçlerinde sunta parçası ve kum torbası olan 15 adet marka cep telefonu kutusunu orjinal telefon diye alan mağaza sahibi, bir müşteriye göstermek için kutulardan birini açınca dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.

  • Güncel
  • 28.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.01.2011 14:53
ABONE OL
Böyle dolandırıcı görülmedi
Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; mağazası sahibi Murat E., yaklaşık 8 ay önce, kendini Mehmet olarak tanıtan bir şahısla tanıştı. Mehmet isimli şahıs zaman zaman Murat E'nin dükkanına gelerek kendisine telefon sattı. Belirli aralıklarla bu alışverişler sürerken, dolandırıcı olduğu daha sonradan ortaya çıkan Mehmet isimli şahıs, Murat E. ile samimiyeti de ilerletti.

Geçtiğimiz cuma günü Murat E.'nin mağazasına gelen şahıs, elinde 16 adet marka telefon olduğunu ve bunları satmak istediğini söyledi. Murat E. da şu sıralarda piyasada pek bulunmadığı için telefonları almayı kabul etti. İkili 28 bin TL fiyatta anlaştı. Öğleden sonra yanında bir şahısla mağazaya gelen dolandırıcı, birinin ambalajı açık ve içinde İphone telefon olmak üzere 16 kutuyu 28 bin TL karşılığında Murat E.'ye sattıktan sonra mağazadan ayrıldı. Yaklaşık bir saat sonra bir müşteriye göstermek için kapalı kutulardan birini açan Murat E. ise kutudan çıkan sunta parçası ve kum torbasını görünce dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.

Şahısların çok profesyonel olarak hazırlandıklarını belirten Murat E., "Cihazlar ilk geldiğinde birebir faturalar ile telefonlar üzerindeki IMEI numaralarını kontrol ettik. Ama kapalı ambalajdı ve altında operatörün logosu vardı. Yani çok profesyonel olarak yapılmış. Olaydan bir saat sonra bir müşteriye göstermek isteyince kutunun içerisinde bulunan sunta parçası ve kum torbasıyla karşılaştık. Sunta parçası ile kum torbası sallandığı zaman anlaşılmasın diye birbirine bantlanmış haldeydi ve bunun yanında ağırlığı da orijinal kutuyla birebir aynıydı.

Ayrıca bize gösterdikleri faturalar da ıslak kaşeliydi ancak faturaların da sahte olduğunu öğrendik. Şu an polis konuyla ilgili çalışıyor, bu şahıs bulunur, bulunmaz bilemiyorum ama başkaları bu tuzağa düşmesin istiyorum" dedi. Şahsın bir şekilde güvenini kazandığını ve daha kendisini dolandırdığını belirten mağaza sahibi, "Bana bir de dalga geçer gibi 'ağabey dikkat et, herkesten mal alma piyasada çok dolandırıcı var, polis de bunları yakalayamıyor' dedi. Ben sektörde çok eskiyimdir, uyanık da geçinirim ama şartlar oluştu ve insanın basireti bağlanır ya hani, öyle birşey oldu. Helal olsun beni bile kandırdı. 16 cihaz aldım ve bunun karşılığında 28 bin TL nakit para verdim" diye konuştu.

Dolandırıcılara da seslenen Murat E. "Seni tebrik ediyorum ama bulacağım seni, parasında değilim, bulacağım. Eğer bu şahsı yakalamamıza yardımcı olacak bir vatandaşımız çıkarsa ona çok ciddi bir ödül vereceğim. Çünkü ben bu işin parasında değilim, düştüğüm durum beni rahatsız ediyor. Gerekirse çok büyük bir para veririm, benim o şahsı yakalamama yardımcı olsunlar" ifadelerini kullandı. Polis ekipleri, olaydan sonra kaçarken başka bir dükkanın güvenlik kameralarına yakalanan iki zanlıyı bulmak için çalışma başlattı.

kalan karakter 1000

BENDE BAYIM BENDE BAYIM

ONCELIKLE GECMIS OLSUN DIYELIM SAYIN MESTEKTASIM SEN NIYE BAKMIYORSUN KI BU DEVIRDE BABA DAHIL GUVENMEYECEKSIN INSANALAR ARTIK COK UYANIKLAR BEN DE SENIN GIBI BIR KERE DOLANDIRRILDIM AMA YAPACAK BIR SEY OLMADI ARTIK POLISLER DE BIKMIS

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 28.01.2011 11:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.