Bugünkü
Takvim

Mühimmatlar böyle ortaya çıktı

'nda ele geçirilen belgeler arasında yer alan krokilerden yola çıkılarak 'de yapılan mühimmat kazılarının görüntüleri ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 24.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.01.2011 17:29
ABONE OL
Mühimmatlar böyle ortaya çıktı
Askeri casusluk soruşturması kapsamında İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde yapılan aramalarda ele geçirilen krokiler kapsamında geçtiğimiz yıl Keçilik mevkiinde mühimmat arama çalışmaları yapılmıştı.

İstanbul Terörle Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin katıldığı arama çalışmalarına 1. Ordu Komutanlığı ve Jandarma'dan subay ve astsubaylar eşlik etmişti. Yapılan kazı çalışmalarının saniye saniye kaydedildiği sırasında görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde, daha önce sadece birkaç metre derinliği araştırabilen el dedektörü kullanan ekiplerin, bu kez 12 metre derinliğe kadar sinyal verebilen "derin göz"ü kullandıkları gözlendi. Yapılan kazı çalışmalarında "derin göz"ün sinyal verdiği bölgelerin mühimmatlara zarar vermemek için elle kazıldığı görüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.