Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.01.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 22.01.2011 17:09

Doğubeyazıt karıştı

BDP Ağrı İl Başkanlığınca kent merkezindeki Dörtyol Kavşağı'nda düzenlenen mitinge katılan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkanı Ahmet Türk, kalabalığa Kürtçe seslendi.

Doğubeyazıt karıştı
Türk'ün konuşmasının ardından yürüyüşe geçen bir grup, adliye binası bahçesinde güvenlik önlemi alan Emniyet Müdürlüğü ekiplerine, taş ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Bunun üzerine gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahalede bulunan polis, kendilerine taş ve molotofkokteyli atan bazı göstericileri gözaltına aldı.

Göstericiler, polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağıldı. Olayların ardından esnaf da iş yerlerini kapattı.

DTK Genel Başkanı Ahmet Türk'ün, Doğubayazıt ilçesinde katıldığı mitingin ardından da polise ve iş yerlerine taşla saldıran göstericiler, polisin müdahalesiyle dağıtıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.