Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.01.2011 16:14
ABONE OL

geliyor

Yurt genelinde bugün ve yarın yağış beklenmiyor ancak hafta sonu ülke genelinde etkisini gösterecek. Bugün yurdun kuzeydoğu kesimleriyle, zamanla Ege ve Akdeniz kıyıları çok bulutlu, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

Sağanak yağış geliyor
HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Ege ile Akdeniz'in batısında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer sis beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu geçecek.Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya, Uşak) yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yüksek kesimlerde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Genellikle parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte yükseklerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ile birlikte doğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.