Bugünkü
Takvim

'dan cephanelik açıklaması

Genelkurmay, bir depoda envanter dışı silah, mühimmat ve patlayıcı bulunmasına ilişkin ikinci bir açıklama yaptı.

  • Güncel
  • 19.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.01.2011 21:48
ABONE OL
TSK'dan cephanelik açıklaması
, bir depoda envanter dışı silah, mühimmat ve patlayıcı bulunmasına ilişkin açıklamasında, mühimmatın Durak 1'inci Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı hizmet binası güneyindeki, uzun süredir kullanılmayan ve hurdaların muhafaza edildiği bir depoda bulunduğunu, bu birliğin Jandarma Karakolunun yaklaşık 48 kilometre kuzeydoğusunda bulunan ayrı bir askeri birlik olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki açıklamada, 17 Ocak 2011'deki Sabah Gazetesinde ''Aktütün Jandarma karakolunun hemen yakınındaki hurda deposunda çok sayıda silah ve patlayıcı bulunduğu'' yönünde haberin yer aldığı anımsatıldı.

Konuya ilişkin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde söz konusu silah ve mühimmatın ''Durak 1. Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı hizmet binası güneyindeki hurdalık depoda'' bulunduğuna ilişkin bilgi notu konulduğu anımsatılan açıklamada, konuyla ilgili bölücü terör örgütü tarafından Aktütün Jandarma Karakoluna gerçekleştirilen saldırılarla ilişkilendirecek şekilde bazı yorumların yer aldığı bildirildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Anılan mühimmat Aktütün Jandarma Karakolu civarında değil, Durak 1. Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı hizmet binası güneyinde bulunan, uzun süredir kullanılmayan ve hurdaların muhafaza edildiği bir depoda bulunmuştur. Durak 1. Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı İran hududu tarafında olup, Irak hududundaki Aktütün Jandarma Karakolunun yaklaşık 48 kilometre kuzeydoğusunda bulunan ayrı bir askeri birliktir.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.