Bugünkü
Takvim

istifa etti

Kısa bir süre önce Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçen , Başkanlığı ve Yüksek Kurul üyeliğinden istifa etti.

  • Güncel
  • 18.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.01.2011 16:11
ABONE OL
Oktay Ekşi istifa etti
Ekşi, Yüksek Kurulu toplantısına sunduğu istifa mektubunda şöyle dedi:

"Basın Konseyi Yüksek Kuruluna,Yaşamımın yeni döneminde siyaset platformuna adım attım. Bu dönemde partimin vereceği görevleri tam olarak yapabilmek ve o sıfatımın Basın Konseyi'nin bağımsız, tarafsız kimliğine gölge düşürmesini önlemek isterim. 22 Ekim 1988'den beri büyük bir onur sayarak yürüttüğüm Başkanlıktan ve Yüksek Kurul üyeliğinden o nedenle istifamı arz ediyorum.

- Kendi çalışmaları üzerinde hiçbir dış müdahaleye izin vermeyeceğine - ant içmiş olan Basın Konseyi'nin, ülkemizde - daha özgür ve daha saygın - bir basın yaratmak yolunda 23 yıldır aralıksız sürdürdüğü çabaları bundan böyle de aynı vakar ve kararlılıkla yerine getireceğine eminim. Bu düşünce ve inançla ayrılıyor ve Konseyimize daha büyük başarılar diliyorum.Saygılarımla."

BASIN KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ORHAN BİRGİT SEÇİLDİ

Gazeteci yazar 'den boşalan Basın Konseyi Başkanlığına, Orhan Birgit seçildi.

Basın Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, Konsey Yüksek Kurulu toplantısında, Oktay Ekşi'den boşalan başkanlığa, Orhan Birgit'in seçildiği bildirildi.

Açıklamaya göre, Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Birgit, seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, şunları söyledi:

''Basın Konseyi Başkanlığını 22 yılı aşkın bir süredir yöneten ve kurumsallaştırılmasında sorumluluk yüklenen Oktay Ekşi'den nöbeti oylamanızla devraldım. Basın Konseyi, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir kurum ve kuruluşun ne yanında ne de karşısında yer almama ilkesini sürdürecektir.''

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.