Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 30.10.2010 13:07

90'ında gelin dayağı yedi

Yozgatlı Mahi Nine, ziyaretine gelen kızı tarafından gözleri mosmor, perişan bir halde kömürlükte bulundu.

90'ında gelin dayağı yedi
Dayak yedikten sonra üç gün kömürlükte kilitli kalan yaşlı kadın gelininden şikâyetçi oldu

Yozgat'ta Aşağı Nohutlu Mahallesi'nde oğlu ve geliniyle birlikte yaşayan 90 yaşındaki Mahi İ., ziyaretine giden kızı Yeter Kaplan tarafından kömürlükte bulundu. Evde kimseyi bulamadığını söyleyen Yeter Kaplan, evden ayrılmak üzereyken annesinin yardım isteyen sesini duyduğunu söyledi. Annesini kömürlükte yüzü morarmış halde bulan Yeter Kaplan, polise haber verdi. Polisin olay yeri incelemesi sonrasında Yozgat Devlet Hastanesine kaldırılan Mahi İ. tedavi altına alındı. Kendisini dövdüğü iddiasıyla gelininden şikâyetçi olan yaşlı kadın, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Gelinim suyu döktü, yüzüme vurdu. Yüzüm olduğu gibi şişti. 'Seni öldüreceğim' dedi. 'Gelin beni dövdü, sen bu kadına niye bakmıyorsun' diye oğluma haber verdim. O da bana 'ne yapayım anne' dedi ve bıraktı gitti. Bir daha da gelmedi.''

'EVİNİ ELİNDEN ALDILAR'
Yaşlı kadının kızı şunları anlattı: "Annemi görmeye gittiğimde bir komşu 'evde yok' dedi. Annem kömürlükten, 'Beni kurtar yavrum' diye bağırdı. O arada gelin, yandaki apartmandan çıktı gitti." Annesini daha önce huzurevine yatırdığını söyleyen Kaplan, kardeşinin ve eşinin, "Anneme ben bakacağım" diyerek annesinin evini elinden aldıklarını iddia etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.