Bugünkü
Takvim

Sınavlar 'e emanet

, sınavındaki kopya skandalının bir daha yaşanmaması için 'ten yardım aldı. Artık tüm sınavlar MİT ajanlarının kontrolünde yapılacak

Sınavlar MiT'e emanet
KAMU Personeli Seçme Sınavı'ndaki () kopya skandalı nedeniyle Başkanı Ünal Yarımağan'ın istifa ettiği Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi () bu kez işi sıkı tutuyor! ÖSYM soruların sızdırıldığı iddiasıyla ertelediği sınavları yapmaya başlıyor.

ÖSYM, sınav soruları basılmadan önce Bilkent'teki matbaada Ankara Emniyeti ve Milli İstihbarat Teşkilatı () uzmanlarına arama yaptırdı. Sınavın soru kitapçıklarının basıldığı matbaa 'akademik hakem ve şahitlerin' 24 saat gözetimi altında tutuldu. Her türlü uzaktan erişimi engelleyici sistemlerle donatılan matbaa, kapalı döneme girmeden polis ve MİT uzmanlarınca kontrol edildi. ÖSYM'nin bundan sonra yapacağı tüm sınavlarda aynı güvenlik tedbirleri uygulanacak.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.