Bugünkü
Takvim

Ankara'da askere fuhuş baskını

Aralarında askerlerin de bulunduğu 11'i muvazzaf asker 14 kişiye ait ev ve işyerinde arama başlatıldı.

  • Güncel
  • 25.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.10.2010 11:50
ABONE OL
Ankara'da askere fuhuş baskını

Ankara'da ''özel hayatın gizliliğinin ihlali'' ile ilgili başlatılan bir soruşturma kapsamında, aralarında askerlerin de bulunduğu 14 kişiye ait ev ve işyerinde arama başlatıldı. İstanbul'daki Ergenekon savcılarının talimatıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki fuhuş çetesi ile ilgili arama kararı verildi.

Operasyon, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ''fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik'' soruşturma kapsamında, '''özel hayatın gizliliğinin ihlali''ne ilişkin verilen talimat üzerine, Ankara'da başlatıldı.

, ve Sahil Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli 11 muvazzaf asker ve 3 sivilin ev ve işyerinde arama yapılıyor.

Evleri arananlardan en yüksek rütbeli olanının albay olduğu öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ''fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik'' soruşturma kapsamında, bazı muvazzaf ve emekli subayların müşteki sıfatıyla ifadesine başvurulmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.