Bugünkü
Takvim

Karpuz büyüklüğünde kitle!

Manisa'nın Salihli ilçesinde, devlet hastanesinde yapılan operasyonla bir hastanın karnından, karpuz büyüklüğünde ve 3 kilo 700 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

  • Güncel
  • 22.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2010 17:01
ABONE OL
Karpuz büyüklüğünde kitle!
Salihli Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı şikayetiyle başvuran bir hastada, ağrıya hastanın karın boşluğunda oluşan ve karpuz büyüklüğüne ulaşan bir kitlenin neden olduğu saptandı. Hasta, Operatör Doktor Feridun Soğancı tarafından yapılan başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturulurken, karın boşluğundan çıkarılan kitlenin ağırlığı 3 kilo 700 gram olarak ölçüldü.

Dr. Soğancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce de başka bir hastaneye karın ağrısı şikayetiyle başvuran hastalarının, karın ağrısı şikayeti devam edince kendilerine müracaat ettiğini belirtti.

Hastaya ultrasonla yaptığı tetkikte, karın bölgesinde bir kistin olduğunu fark ettiğini kaydeden Soğancı, ''Laparotomi uyguladığımız hastanın karnında sağ yumurtalıktan kaynaklanan, sağdan karaciğere, soldan dalağa kadar uzanmış, bağırsakları iterek kendisine yer açmış pervit kitle ile karşılaştık. Başarılı bir ameliyat ile kitleyi alarak hastayı eski sağlığına kavuşturduk'' dedi.

Soğancı, hastadan çıkardıkları kitlenin ulaştığı büyüklüğün çok şaşırtıcı olduğunu ve meslek hayatında ilk defa bu büyüklükte bir kitle ile karşılaştığını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Normalde bu tarz kitleler ya ceviz ya da portakal büyüklüğünde olur. Bu kitle bir karpuz büyüklüğündeydi. Toplam ağırlığı 3 kilo 700 gram olan bu kitleyi alarak patoloji bölümüne gönderdik. Hastamızın sağlık durumu şu an gayet iyi. Kendisini 2 gün içinde taburcu edeceğiz.''


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.