Bugünkü
Takvim

Cübbeli Hoca'ya ağır suçlama

Yeni Şafak Gazetesi, Cübbeli Hoca'yı sabotajcı ilan etti. Gazete, siyasetin türban sorununa çözüm aradığı şu günlerde 'nın yapacağı dev sohbet toplantısını provakasyon olarak niteledi.

  • Güncel
  • 22.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2010 12:20
ABONE OL
Cübbeli Hoca'ya ağır suçlama
SPOR SALONUNDA SOHBET

Ataköy'deki 'nda düzenlenecek sohbeti, Yeni Şafak provokasyon olarak gördü. Hocadan da sabotajcı olarak bahsedildi. Gazete, sohbet toplantısını 28 Şubat sürecinde yaşananlara benzetti.

ÇARŞAF ŞOV

Eleştiriler bununla sınırlı değildi. Cemaat üyelerine çekilen 'sarıksız gelmeyin' mesajına dikkat çeken gazete, haberin alt başlığında "cüppe, sarık ve şovu" diye yazdı.

'CÜBBESİZ ÇARŞAFSIZ GELMEYİN' MESAJI ÇEKİLİYOR

"Cübbeli Ahmet'ten provokasyon hazırlığı" manşetiyle çıkan gazetenin haberinde gergin ortama dikkat çekilerek "Siyaset başörtüsü yasağına çözüm ararken, , süreci sabote edecek görüntülerin sahneleneceği toplantı için hazırlık yapıyor. Vatandaşlar cübbesiz, çarşafsız gelmeyin uyarısıyla davet ediliyor." denildi.

YENİ ŞAFAK'TA YEN ALAN HABERİN TAMAMI ŞÖYLE;

Siyaset dünyasının başörtüsü sorununu tarihe gömmek üzere seferber olduğu son dönemde 28 Şubat sürecini andıran provokasyon girişimleri baş gösterdi. 'Cüppeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü ve yakın çevresi, İstanbul'un selatin camileri dururken, Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısına vatandaşları içeriği dikkat çeken bir mesajla çağırdı.

Başörtüsü sorununun çözümünde son düzlüğe giren olumlu girişimlerin önünü tıkama amacı taşıyan olaylardan ilki Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) çözümsüzlüğün devamı için 'ilköğretim ve liseler ne olacak' sorusuyla işaret ettiği biçimde gelişti. Adana ve Mersin'de belli bir gruba mensup olduğu ortaya çıkan velilerin çocuklarını başörtülü olarak ilköğretim okuluna sokmakta ısrar etmesi basında manşetlere taşındı. Ardından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya'nın siyasi partileri kapatmayla tehdit eden konuşması geldi.

ÇÖZÜMSÜZLÜĞE HİZMET

Şimdi de Cüppeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü ve taraftarlarının önümüzdeki pazar günü Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyecekleri sohbet toplantısı gündemde. Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimlerin, bu sohbet toplantısı için cemaat taraftarlarına dikkat çeken bir mesaj gönderdiği öğrenildi. Başörtüsü meselesinin tartışıldığı son dönemin hassasiyeti göz önüne alındığında çözüm karşıtı kitlenin 'irtica yükseliyor' argümanını güçlendirecek mesajda cemaat üyelerine 'cüppesiz, sarıksız ve çarşafsız gelmeyin' çağrısı yapıldığı belirtildi.

29 EKİM'DE İNÖNÜ YA DA OLİMPİYAT'I İSTEDİLER


Cüppeli Ahmet Hoca ve taraftarlarının sohbet toplantıları için camiler yerine son dönemde spor salonlarını kullanmaya başlaması da dikkat çekti. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının Sinan Erdem Spor Salonu'ndan önce İnönü veya Olimpiyat Stadyumu'nda sohbet toplantısı yapmak için izin istedikleri fakat ret cevabı aldıkları öğrenildi. Cüppeli Hoca ve taraftarlarının İnönü veya Olimpiyat Stadı'ndaki buluşmanın tarihi olarak 29 Ekim'i seçmeleri ise dikkat çekti. Yüz bin kişiyi 'sarığınızla ve çarşafınızla gelin' mesajları göndererek bu stadyumlardan birine toplamak isteyen Cüppeli Hoca ve yakınındaki isimler, önümüzdeki pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda toplantı yapmak için izin alabildi.

Saygın alimlerin adı kullanılıyor


Başörtüsü sorununda olumlu girişimleri provoke edebilecek nitelikteki mesajlarla duyurusu yapılan toplantıya katılımı artırmak için Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'yi plaket verme bahanesiyle davet ettikleri öğrenildi. Aralarında Yusuf El Kardavi, Kays El Mubarek ve Eş Şeyh Abdullah Bin Beyyeh'in de bulunduğu 130 ülkeden alanında uzman ünlü İslam aliminin katılacağı toplantıda, Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin güvenliğini ise özel olarak tutulan 500 görevli sağlayacak. Ustaosmanoğlu çevresinin, bu programdan rahatsız olduğu öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.