Bugünkü
Takvim

Karayılan açık açık tehdit etti

Terör örgütünün Kandil'deki elebaşlarından , 'ya karşı operasyonlar başlarsa eylemsizlik kararını gözden geçireceklerini söyledi.

  • Güncel
  • 19.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2010 11:24
ABONE OL
Karayılan açık açık tehdit etti
BBC Türkçe'nin haberine göre, Independent gazetesinde 'nın Kuzey Irak'taki lideri ile Kandil Dağları'nda yapılmış bir mülakat var.

Karayılan, barışçıl çözüm yolunda bir adım atılmaması halinde bu ayın sonunda ateşkesi bitirebileceklerini söylüyor, "15 gün daha bekleyeceğiz. Olumlu bir gelişme olursa tek taraflı ateşkesi uzatacağız. Somut bir adım atılmazsa, gelişmeleri değerlendireceğiz ve kendimizi savunmak için yapmamız gerekeni yapacağız" diyor.

Haberde 'nin PKK'ya darbe indirmek için Suriye ve İran'ın desteğini almaya çalıştığı belirtilerek "Ama Ankara'nın şimdiye kadar sınırları içinde PKK'nın varlığına göz yuman Kürt Bölgesel Yönetimi'nden gerekli desteği görüp göremeyeceği bilinmiyor. Bazı gözlemciler, böyle bir stratejinin daha kanlı bir tepkiye yol açmasından endişe ediyor" deniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.