Bugünkü
Takvim

İstanbul'da bu yollara dikkat!

İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirilirken, sürücülerden alternatif yolları kullanmaları istendi.

  • Güncel
  • 28.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2009 12:42
ABONE OL
29 Ekim Perşembe günü 06.00-16.00 saatleri arasında törenin yapılacağı Vatan Caddesi ve caddeye çıkan tüm yollar ile Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Oğuzhan Caddesi, Millet Caddesi, Topkapı Edirnekapı Kavşağı, Vatan Caddesi kesişim noktası, Habipler Yolu ( Sultançiftliği yolu) trafiğe kapalı olacak. Yapılan açıklamada Vatan Caddesi'ni kullanacak sürücülerin alternatif yolları tercih etmeleri istendi. Alternatif güzergahlar ise şöyle:

- D/100 karayolundan Vatan Caddesi'ne gidecek olan sürücülerin Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray şeklinde veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklarından Balat Yolu'nu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini, - E/80 karayolunu kullanacak sürücülerin Milliyet gazetesi karşısından TEM istikametini, - Sahil Yolu'nu kullanacak sürücülerin sahil güzergahından Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci istikametini kullanmaları,

- Vatan Caddesi'ni kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek olan gerek ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa, Çapa, Haseki veya Vakıf Gureba Hastaneleri'ne intikal etmeleri,

- Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin, Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi güzergahını kullanmaları gerekmektedir." Öte yandan, Kadıköy Bağdat Caddesi Fener mevkiinde yapılacak tören nedeniyle 29 Ekim 2009 Perşembe günü saat 08.00'den itibaren kontrollü olarak trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif yollar hakkında da bilgi verildi. Hulisi Behçet Caddesi, Doktor Faruk Ayanoğlu Caddesi, Bağdat Caddesi (Suadiye Işıklarından Kızıltoprak Meydanı'na kadar olan kısım, ayrıca Bağdat Caddesi'ne çıkan tüm ara sokaklar), Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi (Fahrettin Kerim Gökay Caddesi BP ışıklarından Bağdat Caddesi Göztepe ışıklara kadar olan kısım, ayrıca Bağdat Caddesi'ne çıkan tüm ara sokaklar), Cemil Topuzlu Caddesi'nden Bağdat Caddesi'ne çıkan tüm ara sokakların kapatılacağı bildirildi. Sürücülerden belirtilen saatlerde Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (minibüs yolu) D 100 güzergahına çıkan yolları kullanmaları istendi.

Ayrıca bugün saat 18.00'de Ortaköy Hacı Mahmut Camii meydanından başlayıp saat 20.00'de Beşiktaş Meydanı'nda son bulacak "Fener Alayı Yürüyüşü" ve "Cumhuriyet Konseri" nedeniyle kutlamaların yapıldığı yollara çıkan cadde ve sokaklar gerek görüldüğünde yürüyüşün bitimine kadar kademeli olarak trafiğe kapatılacak. Alternatif olarak Beşiktaş Meydan'dan Ortaköy istikametine gidecek olan sürücülerin Barbaros Bulvarı-Büyükdere Caddesi-Adnan Saygun Caddesi'ni takiben Ortaköy güzergahını kullanmalarının sağlanacağı kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.