Bugünkü
Takvim

Cem Uzan'la ilgili şok iddialar

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Sevilay Yükselir, bugünkü köşe yazısında Cem Uzan'ın neden Fransa'ya gittiğini merak etmişti. Yükselir bununla ilgili bakın hangi iddialarda bulundu...

  • Güncel
  • 28.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2009 11:09
ABONE OL
Sevilay Yükselir'in bugünkü köşe yazısından ilgili bölüm...

Fransa, Uzan'ı neden sahiplendi?


Sorum şuydu; "Siyasi suçlu olmadığı halde Fransa neden Cem Uzan'a oturum izni verdi?"
Bu soruma üç değişik isimden üç değişik yanıt aldım...

Bu olasılıkları sizlerle de paylaşmak istedim:

A) Uzan, İsviçre'deki bir bankada sakladığı 1 milyar 500 milyon doları Fransa'ya getireceğine dair söz verdi. Nakite sıkışık olan Fransa da Uzan'ın bu cazip teklifi karşısında zil takıp oynadı!

B) Fransa'nın Türkiye'ye karşı sinsice bir düşmanlık beslediği ezelden beri bilinen bir gerçektir. Bu nedenle de Türkiye ile özellikle AB meselesinde karşı karşıya gelen Fransa Cem Uzan'ı bir koz olarak elinde tutup kullanmak istedi!

C) Uzan davalarının bir numaralı savcısı Mecit Ceylan'ın, sık sık Cem Uzan'ın alması muhtemel hapis cezaları ile ilgili gazetelerde yer alan yorumları avukatlarınca Fransız yetkililerin önüne kondu. Yetkililer, Uzan hakkında öngörülen hapis cezalarının 100 yılı aştığını görünce de, "İnceleyelim" deyip duruma el koydu! (Savcı Ceylan'ın, "Kaçmasaydı 16 bin yıl yerdi!" demecinden haberdar olduktan sonra da, "Oha yani!" deyip, "Cem Bey bir an evvel mülteci olsun" diye düğmeye basmışlardır herhalde!)

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.