Bugünkü
Takvim

'Makarna yap anne'

ABONE OL
Diyarbakır Lice'de hayvanları otlatırken eline aldığı bombanın patlamasıyla hayatını kaybeden Ceylan Önkol (14) için acılı kadınlar, olayın aydınlatılması amacıyla Başbakan Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı. Mektup ayrıca internette imzaya açıldı. Kendilerini "buluşan kadınlar" olarak tanımlayan grup, Başbakan adına yazılan açık mektuplarında Ceylan'ın kısacık hayatından hüzünlü karelere yer verdi. Ceylan'ın son sözlerinin "Makarna yap anne, dönünce yiyeyim" olduğunun belirtildiği mektupta, "Yavrusunun cesedinin parçalarını eteğine toplayan bir Kürt ananın ahı da Allah katında daha az işitilmez elbet!" sözleri yer aldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.