Sınırsız Hareket Et

Işın Kılıcı

NERELERİ ÇALIŞTIRIR: Kalça, baldır Nefesini içine çek, sağ bacağını 3 adımöne at ve dizini, ayak bileğinin direkt üzerine gelecek şekilde kır. Sol bacağını, parmak uçların öne bakacak şekilde geriye doğru yerleştir. Kalçanı dik tutarak, bacak-kalça arasındaki gerginliği sağla. Sırtın dimdik, kollarınsa kulaklarından yukarı olacak şekildeyken, yüzün karşıya baksın.Bu pozisyonda 20 saniye kal. Ardından diğer bacağınla aynı hareketi tekrarla.

Ağırlık Bacağa

NERELERİ ÇALIŞTIRIR: Bacak içleri, kalça Dizlerinin üzerine çök, dirseklerinden doğru alt kollarını önünde olacak şekilde yere daya. Sol bacağının diz arkasına 2 kiloluk ağırlık koy. Sonra geriye doğru dizden bacağını kır kiağırlık orada sabitlensin. Kalçanı dik tut, yüzün ileriye baksın.Kalçan yere paralel olana kadar sol bacağını havaya kaldır.Sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dön. 20?şerli 3 set halinde hareketi tekrarla. Ardından aynı hareket kombinasyonunu sağ bacağın için uygula.

Yatay Tekme
NERELERİ ÇALIŞTIRIR: Karın
Bacakların önünde, kalçanın üzerine otur. 90 derecelik açı oluşturacak şekilde bacaklarını dizlerinden kır ve göğüs yüksekliğinde havaya kaldır. Bunu yaparken ayaklarının yerden bir ayak uzunluğunda yüksek olmasına özen göster. Sırtın yerle 45 derecelik açı oluşturacak şekilde geriye doğru eğil. Ellerin çenenin altında olacak şekilde,kollarını dirsekten kırıp bir araya getir. Üst bedenini biraz daha yere yatır, aynı anda bacaklarını da ileriye doğru uzat.Ancak ayaklarının yere değmesine izin verme. Başlangıç pozisyonuna dön. 15 tekrarlı 3 set halinde hareketi uygula.

T Harfi Beden
NERELERİ ÇALIŞTIRIR: Göbek, göğüs, omuz
Bedenin yan olacak şekilde yere uzan. Ardından ayakların yere temas edecek şekilde, sol kolunun üzerinde ayaklarından destek alarak yüksel. Sağ kolunu da omuz genişliğinde aç. Sonra sağ kolunu yere indir ve zemine elini daya. Bedenini diğer yöne çevir ve aynı hareketi bu sefer de o tarafın için uygula. 3 set halinde bu hareketi tekrarla. Ardından atla atına sağ bacağınla, git dört nala, bakkal amcaya da uğramayı unutma. Çikolata ye de büyü

DİĞER GALERİLER